1613 3174 Figurin Rörstrand, Rävar. Höjd: 15 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 20:39)
1613 2003 Kaffegods 5 delar, "Venezia" och "Kadett", Rörstrand. 3 st kaffekoppar med fat, Kadett. 2 st kaffekoppar med fat, Venezia
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 20:34)
1613 2009 Matservisdelar 24 delar, Annika, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:20)
1613 2007 Matservisdelar 35 delar, ca, Hoangho, Rörstrand
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 21:07)
1613 2010 Mattallrikar 8 st, "Storebro Royal Cruiser", Rörstrand. Diameter: 24,5 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 20:05)
1613 2012 Servisdelar 8 delar, Svalan, Rörstrand. Diameter: 23 cm, resp. Längd: 32 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:05)
1613 2013 Servisdelar Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, 44 del
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:45)
1613 2004 Servisdelar Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand, porslin, 5 delar, 2 smörask. Längd: 15-17 cm. Höjd: 6-7 cm, 2 uppläggningsfat 29,5-42,5 cm, 1 st skärbräda (längd: 36,5 cm)
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:54)
1613 2006 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 70 delar, ca, Ostindia, Rörstrand, Design: Nils Emil Lundström 1932
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 18:15)
1613 2005 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Stengods "Aro", Signerad, Rörstrand, harpälsglasyr. Längd: 10 cm. Höjd: 5 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 18:13)
1613 2001 Skålfat Charlotte Hamilton (1883-1980), Sverige. Sverige. Rörstrand. Chamotte, blå glasyr. Diameter: 36 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:50)
1613 2008 Tekoppar 6 st, "Rosette", Rörstrand, 1950/60-tal
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 19:58)
1613 2002 Teservis 27 delar, "Azur", Rörstrand. Flintgods, handmålad dekor i blått på ljus botten. 12 tekoppar med fat, 12 assietter, tekanna med lock, sockerskål med lock, mjölkkanna
Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2024 20:54)